Navigace
GC odkazy
GCkód
Slovo z názvu
GC nick
TB / coin
Odkazy
Poslední přidaná videa
Tvorba GPX souborů LAB keší
zhlédnutí 716
Import LAB keší do GeoGetu
zhlédnutí 898
GIFF 2018
FINALISTS

The Night I Became...

zhlédnutí 2,051
GIFF 2017
FINALISTS

[i]Theme: "The Art of ...

zhlédnutí 1,146
GIFF 2016
FINALISTS

[i]Theme: "Story Worth...

zhlédnutí 2,098
Počasí v Bruntále
Mapa přístupů
Locations of Site Visitors
Počítadlo
Přihlášení
Zadejte e-mail nebo uživatelské jméno

HesloJeště nejste členem?
Klikněte zde a zaregistrujte se.

Zapomenuté heslo?
Twitter Geocaching.com
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

VJeczny
20-09-2020 15:45
V kolik máte dneska chuť na tři???

HRAZDA team
17-09-2020 11:36
Čtvrteční klasika u Áji v 17:00.

HRAZDA team
10-09-2020 11:32
Někdo na pivo dnes 17:00 v kavárně Styl?

HRAZDA team
27-08-2020 11:36
Čtvrteční klasika v 17:00?

HRAZDA team
20-08-2020 08:18
Zastavím se.

georabbits_cz
19-08-2020 21:57
super

Shoutbox - Archiv
Keškoměrka
Keškoměrka CZ: Čekající | v řešení
Statbar
Profile for georabbits.cz
Statistika CWG
CWG Kolekce - georabbits.cz
GeoBruntál o.s.
STRAVA.COM
Jak a čím lovím já

 

Občas se na mě někdo obrátí s dotazem co používám k lovu keší, jakým programem keše zpracovávám, co mám za navigaci a pod. Proto jsem sepsal těchto pár řádek, aby ostatní viděli (věděli) co a jak.
Musím upozornit, že některé zde uváděné funkce nemusí být funkční a nebo mohou být omezené, pokud nejste Premium Member.

K lovu keší používám toto nářadí:

 • Tablet Asus Nexus 7 (2012) - tablet používám v 99% případů hledání keší
 • Mobil SONY Xperia P - mobil používám, když doma zapomenu tablet, nebo když tabletu dojde šťáva
 • Změnil jsem nádobíčko. Nyní již používám pouze mobil HONOR 7. S tímto strojkem jsem naprosto spokojený. Dlouhá výdrž baterie a neuvěřitelně rychlá fixace GPS. A ta parádní přesnost.
 • Garmin Dakota 10 - a starou dobrou Dakotu už používám málokdy. Na dlouhé traily, když chčije jak z konve, tak se hodí. Má dlouhou výdrž na baterie a nebojí se počasí.

Ze softwaru je to hlavně:

 • Geoget - bezplatný program pro správu keší na PC
 • Locus Map Pro - jako navigace na keše v Android zařízeních. Doporučuji verzi Pro. Rozdíly mezi Free a Pro verzí najdete tady. Všimněte si hlavně omezení Free verze pro geocaching.

Zkoušel jsem i mnoho jiných nástrojů, ale tyto dva nakonec bezpečně zvítězily.


Pro správné a efektivní využití Geogetu a Locusu je potřebné je správně nakonfigurovat a doplnit užitečnými doplňky - addony.
Konfigurace a prvotní pochopení těchto vynikajících programů bude asi kamenem úrazu většiny začínajících. Já nebyl výjimkou. Jakmile je však chytnete pevně za pačesy, stanou se z nich výborní a jak časem zjistíte i nezbytní pomocníci.

Proto doporučuji si musíte pročíst dokumentaci:Jesterka

Je tam toho spousta a je to přehledně zpracované.
Geoget

V Geogetu mám přes Pocket Queries naimportované keše celé České republiky. Postupně jsem je naimportoval s pomocí PQ splitter na stránce ProjectGC.com. V současnosti 48 Pocket Queries po 990 keších.

Vlastní Pocket Queries mám nastavené tak, že mi každý den generují nově publikované keše z celé ČR, které si potom stisknutím jednoho tlačítka v Geogetu naimportuji. Jednoduché, rychlé, účelné.

Do Geogetu si také zaznamenávám finální souřadnice vyluštěných mysterek. V Locusu se mi potom taková mysterka objeví rovnou na finálních souřadnicích. Také veškeré poznámky ke kešce, které si v Geogetu napíšu, tak v Locusu rovněž vidím.

Pomocí doinstalovaných doplňků se rozšiřují možnosti Geogetu nevídaně :-)

Samostatnou kapitolou jsou Geogetem generované statistiky přes doplněk Stator, které si můžete jednoduše vygenerovat na svůj profil na gc.com. Já používám možnost nahrání statistiky na vlastní web.Do Locusu doporučuji nainstalovat tyto doplňky:
 • Map Tweak - doinstaluje do Locusu další zdroje map
 • Satelitní snímky - umožňuje stahovat statické satelitní Google mapy pro každou kešku.
 • Geocaching4Locus - nezbytné !
 • FieldNotes - rozšiřuje možnosti práce s logy. Vybrané logy můžete poslat na web GC.com nebo si můžete vytvořit fieldnotes.txt pro offline použití.
 • GeoGet Database - poskytuje propojení mezi GeoGetem a Locusem
 • Multi cache řešitel - jednoduše otevřete keš v tomto doplňku, označíte si vzorce v popisu a program sám vyhledá použité písmena/proměnné a spočítá souřadnice dalšího bodu.
a mapy z těchto stránek:
 • OpenAndroMaps - mapy celého světa, generované cca jednou za měsíc, včetně vzhledů pro Locus
 • osm.paws.cz - generované v cca měsíčním intervalu, včetně podkladů KČT. Já používám tuto mapu -> czech_republic_gccz.map (447 MB). Doporučuji si přečíst to povídání co je kolem těchto map. Zvlášť co se týká "mapových témat".

Nastavte si podle svého Panel funkcí ať máte všechny pro vás důležité funkce po ruce (po prstu).


Takže. Než se na kešky vypravím, nejdříve si je v Geogetu přes GC Live aktualizuji. Jak listing, tak i poslední logy. Samozřejmě neaktualizuji komplet databázi všech keší (v současnosti cca 47 000 kešek). To by bylo na dlouho. Ale jen oblast, která mě zrovna zajímá.

Potom celou databázi Geogetu  zkopíruji pomocí programu AirDroid (není potřeba kabel, stačí WiFi) z PC do mobilu. V současné době má moje databáze velikost cca 600 MB. Jednou za čas doporučuji v Geogetu spustit funkci Vacuum databáze, z důvodu rychlejšího načítání keší v Locusu.

Locus V mobilu spustím Locus a nad oblastí zájmu spustím import kešek z geogetí databáze. Mám nastavenu hodnotu 400 kešek. A jdu lovit.
Pokud lovím s geovozem, často využívám možnost navigace na kešku v Locusu přes autonavigační software (u mě Sygic nebo Waze). Zvlášť kešky v neznámém městě, kdy se jede přes půl města. To je k nezaplacení.

Každou odlovenou kešku v Locusu zaloguji a po skončení lovu všechny nalezené (zalogované) kešky odešlu přes doplněk Locus FieldNotes na geocaching.com jako fieldnotes, kde je potom nakonec zaloguji.
A pokud jsem si během hledání nahrával i trasu kudy jsem chodil, tak tu si vyexportuji z Locusu rovnou na strava.com. Např. TADY tohle.

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.