Pravidla fóra

Tato pravidla vymezují povinnosti všech, kteří navštevují GeoBruntál. Každý registrovaný uživatel by je měl ctít a respektovat v zájmu zachování kvality fóra.

 1. Registrací na fóru GeoBruntal.cz souhlasíte s následujícími pravidly:

  1. Každá sekce fóra je zaměřena na konkrétní téma, stejně tak každé jednotlivé téma se věnuje konkrétnímu námětu, problému apod. Snažte se tedy v jednotlivých sekcích diskutovat o tom, pro co je daná sekce určená. V konkrétních tématech pak řešte především to, co zajímalo zakladatele tématu. Na diskuze mimo původní téma si založte vlastní nové téma.

  2. Před zakládáním nového tématu si prohlédněte celé fórum, zda se na téma, které vás zajímá, nedebatuje již někde jinde. Duplicitní téma bude smazáno. Název témat musí být volen tak, aby bylo na první pohled zřetelné, o co se jedná. Vyvarujte se nadpisů typu „Pomoc“, „Žádost“, „Novinka“ apod. Nepište za něj desítky vykřičníku, ani jej nepište celý velkými písmeny.

  3. Neurážejte ostatní uživatele, nevyvolávejte tzv. flamewar, nezasílejte příspěvky vulgární, nenávistné a zastrašující. Nepomůžete tím sobě ani ostatním. Při opakovaném porušení tohoto pravidla vás může postihnout až vyloučení z fóra. Případné spory a názorové rozepře řešte vždy s klidem, každý má právo na svůj názor.

  4. Každý se na fóru snaží debatovat či radit dle svých vlastních zkušeností a dosavadních znalostí. Pokud vám udělená rada nepomůže, nebo se vám názor nelíbí, nekritizujte hned toho, kdo se vám snažil pomoci a spíše se zkuste zamyslet nad tím, jestli se váš dotaz nedal položit lépe. Analogicky ale, pokud někomu radíte, pište pouze konkrétní a faktické věci, nevymýšlejte si a ani se neposmívejte méně zkušeným uživatelům, každý z nás někdy začínal.

  5. Nepřidávejte další příspěvky ve fóru ve stejném tématu pod sebe, máte-li možnost editovat příspěvek předchozí a nepozbude-li touto editací váš nový příspěvek srozumitelnosti nebo smyslu. Stejně tak necitujte poslední příspěvky. Citaci používejte jen tam, kde to má smysl a pomůže to lepší orientaci v daném tématu. V případě nutnosti citace již staršího příspěvku, citujte pouze tu část, na kterou reagujete.

  6. Administrátor a moderátoři tohoto fóra mají právo bez upozornění odstranit, upravit, přesunout nebo ukončit jakékoliv téma, kdykoliv zjistí, že odporuje těmto podmínkám anebo nebude úzce souviset s námětem či filozofií geocachingu. To platí také pro reklamu a nesoukromou inzerci. Administrátoři a moderátoři si vyhrazují právo odstranit ty komentáře, které přímo nesouvisí s tématem článku, ke kterému byly napsány. #